13 Grudzień 2018 05:23   
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj
Działalność
Galeria
Sp. ognisko muz.
Mat. na sprzedaż
Turystyka
Kontakt
Harmonogram imprez
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: _GOK_
Witamy

Gminny Ośrodek Kultury
ul. Dworcowa 39
89 - 530 Śliwice
NIP: 561 000 26 03
tel. / fax 0 - 52 33-400-71
e-mail: kontakt@goksliwice.pl

Dyrektor: Andrzej Urbański

Gminny Ośrodek Kultury

Strona Archiwalna
Witamy na archiwalnej wersji strony Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach. Nowa strona znajduje się pod adresem https://goksliwice.pl/
Życzenia bożonarodzeniowe
Życzenia
Bożonarodzeniowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich gminy Śliwice
 Wiele emocji wzbudził Bożonarodzeniowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich gminy Śliwice. W Gminnym Ośrodku Kultury pięć Kół rywalizowało w świątecznych konkurencjach. Panie nakrywały wigilijny stół, przygotowywały na czas łańcuch z papieru na choinkę, pakowały bożonarodzeniowe prezenty oraz śpiewały kolędy. Nie mogło zabraknąć zadań kulinarnych. Jury oceniało smak świątecznych ciast oraz przygotowywanego na miejscu dania z pstrąga. Gotowanie na żywo było bardzo widowiskowe i inspirujące.


 Turniej Kół Gospodyń Wiejskich gminy Śliwice dofinansowano z budżetu Gminy Śliwice
Seniorzy podzielili się opłatkiem
 Spotkanie opłatkowe dla Seniorów było ostatnim z zadań realizowanych w ramach projektu „Aktywny Senior II”. Na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Śliwickiej „Knieja” do Gminnego Ośrodka Kultury przyszło prawie 50 seniorów, aby wspólnie świętować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Zaproszenie na opłatkowe spotkanie z Seniorami przyjął ksiądz Krzysztof Kamiński oraz pan Wójt Daniel Kożuch. Wieczór rozpoczął się występem Zespołu Wokalnego „Septet” prowadzonego przez pana Romana Mechlińskiego. Dzieci wprowadziły uczestników w świąteczny nastrój. Ksiądz Krzysztof oczytał fragment ewangelii św. Łukasza. Jak co roku nie mogło zabraknąć tradycyjnego łamania się opłatkiem i serdecznych życzeń. Po kolacji do wspólnego kolędowania akompaniował na akordeonie pan Roman Mechliński. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania i składają Seniorom z terenu naszej gminy życzenia zdrowia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.
GALERIA


 Spotkanie realizowane w ramach projektu „Aktywny Senior II”  współfinansowanego z budżetu Gminy Śliwice
Mikołajki z Reniferem Ryszardem
 Janek Dzbanek, Renifer Ryszard i Święty Mikołaj to postacie, z którymi najmłodsi spotkali się podczas tegorocznych Mikołajek. Dzięki przedstawieniu pt. „Święty Mikołaj istnieje” przygotowanemu przez Teatr Pomarańczowy Cylinder wyruszyliśmy wraz z sześcioletnim Jankiem Dzbankiem w fascynującą podróż, aby przekonać się na własne oczy, czy Święty Mikołaj istnieje naprawdę. Po drodze Janka czekało wiele przygód. Jedynym rozwiązaniem wszystkich problemów okazał się optymizm, przyjaźń oraz współpraca. Kiedy Jankowi udało się odnaleźć Świętego Mikołaja zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. W prowadzeniu wesołych zabaw pomagał mu sympatyczny Renifer Ryszard. Na zakończenie wspólnego wieczoru pojawił się raz jeszcze Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom drobne upominki. Koło Gospodyń Wiejskich ze Śliwic przygotowało dla najmłodszych pyszne ciasta i ciasteczka. Dzieciom życzymy samych przyjemności z okazji Mikołajek i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
John Porter wystąpił podczas X "Gitariady"
 Przy pełnej sali, świetnej muzyce i klimatycznym nastroju do historii przeszła dziesiąta edycja „Gitariady”. „Gitariada” to konkurs dla gitarzystów, ale też wieczór poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i kompozycji gitarowych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem „Gitariady” jest Krzysztof Kozłowski członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Śliwickiej „Knieja” . Przez wszystkie lata wielkim wsparciem podczas organizacji imprezy służyli mu Ewa i Kazimierz Żarscy. Tegoroczna dziesiąta edycja była niejako podsumowaniem poprzednich lat. Do zaprezentowania się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach zaproszono wszystkich laureatów „Gitariad”.

 "Gi tariada" została dofinansowana z budżetu Gminy Śliwice i Powiatu Tucholskiego
Zapraszamy na Bożonarodzeniowy Turniej KGW
 Miłośników świetnej kuchni i dobrej zabawy zapraszamy na Bożonarodzeniowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Śliwice. Panie rywalizować będą m.in. w konkurencji gotowania na żywo, dekoracji stołu wigilijnego, wykonania łańcucha choinkowego na czas oraz konkursie kolęd. Na turniejowe zmagania zapraszamy w niedzielę 11 grudnia o godz. 15:00 w sali widowiskowej. Na publiczność  czekać będzie świąteczny poczęstunek. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Zebranie wolontariuszy 25 Finału WOŚP
 Zapraszamy Wolontariuszy Śliwickiego Sztabu 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zebranie w piątek 16 grudnia 2016 r. o godz. 17:00 w sali GOK. Liczymy na Waszą obecność, będziemy składać puszki kwestarskie. Dziękujemy, że jesteście z nami podczas przygotowywania  jubileuszowego 25 Finału. Do zobaczenia.
ZUMBA 30 listopada odwołana
 Z przykrością informujemy, że zajęcia ZUMBY w środę 30 listopada zostały odwołane.
Rozpoczynamy zbiórkę gadżetów na rzecz WOŚP
 W związku ze zbliżającym się 25 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Śliwicki sztab WOŚP zwraca się z prośbą do wszystkich, którym los dzieci i seniorów nie jest obojętny o przekazywanie GADŻETÓW NA SPRZEDAŻ, która odbędzie się podczas KONCERTU WOŚP 15 stycznia 2017 r. w GOK Śliwice.

Liczymy, że będziecie równie hojni co podczas poprzedniego Finału! Gadżety można przynosić do GOK - czekamy :) Wesprzyjmy razem potrzebujące dzieci i seniorów!
Powstaje Zespół Tańca Ludowego
 Ogłaszamy nabór do Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat. Zapisy chętnych w biurze GOK lub telefonicznie pod numerem 52 33 40 071 lub 604 551 391. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 10 stycznia 2017 r. o godz.19:00 w sali widowiskowej GOK.

Instruktorem w zespole będzie Pan Krzysztof Tomaszewski  z Bydgoszczy.Krzysztof jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, tańczy w Zespole Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska od kiedy skończył 5 lat. Jego ulubionym regionem jest Kraków, lubi również tańce kaszubskie i lubelskie. Krzysztof pochodzi z roztańczonej rodziny. Tańczyli rodzice, tańczą bracia.Prócz zespołu ludowego Krzysztof tańczy również w Zespole Tańca Współczesnego „Sigma” w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy oraz prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci w Domach Kultury w Raciążu, Gostycynie, Kęsowie i w Śliwicach.

Strona 1 z 105 1 2 3 4 > >>